Ultra Diamond

Даний розділ сайту допоможе Вам докладно розібратися з усіма технічними питаннями, пов'язаними з роботою продукції "UltraDiamond".

Тут Ви зможете ознайомитися з коротким описом такої надсучасної і бурхливо розвинутої галузі, як нанотехнології. Також в даному розділі детально описані склад продукції "UltraDiamond", принцип її роботи, сфера застосування, переваги використання, результати проведених нами випробувань.

Нанотехнології

Нанотехнології - область прикладної науки і техніки, що займається вивченням властивостей об'єктів і пристроїв понад малого порядку, розмірів нанометра. «Нано» (від грец. Nános - карлик) - десять в мінус дев'ятому ступені. Нанометр - мільярдна частина метра або мільйонна частина міліметра.

Нанотехнології якісно відрізняються від традиційних інженерних дисциплін, так як на таких масштабах звичні, макроскопічні технології поводження з матерією часто не мають сенсу, а мікроскопічні явища, зневажливо слабкі на звичних масштабах, стають набагато значнішимм і демонструють нові властивості на рівні взаємодії окремих атомів і молекул. Раніше зміна властивостей або якостей матеріалів на таких масштабах було просто неможливим.

У різних галузях життєдіяльності людини за допомогою нанотехнологій вже відомі нам матеріали можуть отримати нові, заздалегідь запрограмовані людиною властивості. Прикладів такого прогресу дуже багато:

  • негорючий, або непромокаючий папір;

  • пластик, який світиться в темряві;

  • пластик, який проводить струм з фотоефектом на рівні сучасних сонячних батарей;

  • прозорий і гнучкий матеріал з легкістю пластика і твердістю сталі;

  • мастила, що знижують тертя на 30-50%;

  • непромокаючий одяг,та одяг, який незабруднюється;

  • компактна електроніка, розміри і енергоємність якої в сотні разів нижчою за сучасну;

  • гнучкі пластикові екрани товщиною менше 1 мм і яскравістю сучасного монітора;

  • електроліт для елементів живлення, який тримає заряд в десятки разів довше, ніж звичайно, і безліч інших розробок.

Також за допомогою нанотехнологій вдається домогтися взаємодії штучних наночасток з природними об'єктами розмірів нанометра - білками, нуклеїновими кислотами і ін. Ретельно очищені наночастинки можуть самостійно вибудовуватися в певні структури. Такі структури містять строго впорядковані наночастинки і також часто виявляють незвичайні властивості.

Всі вищеперелічені продукти виробляються спеціалізованими компаніями, а їх собівартість поки дуже висока. Однак, є всі підстави вважати, що прорив в області широкого застосування нанотехнологій відбудеться дуже скоро, що призведе до масового виробництва і, як наслідок, до зниження цін на ці продукти (подібно історії розвитку комп'ютерних технологій).

Сучасні нанотехнології потребують дуже потужної обчислювальної техніки, яка необхідна для моделювання поведінки атомів і молекул, і високоточних електричних і механічних пристосування, які необхідні для упорядкування цих атомів і молекул в новому порядку. За допомогою цих коштів і створюються принципово нові матеріали з конкретними, потрібними людині властивостями.

Розробками з багатьох напрямків розвитку нанотехнологій поки займаються всього кілька країн у світі. У їх числі - Росія, США, Китай, Австрія і Ізраїль. З недавнього часу до їхнього числа приєдналася і Україна. Продукти нанотехнологій найближчим часом стануть реальністю для мільйонів жителів нашої країни. Ми можемо помітити, що в сучасній Україні реальністю вже стали мільйони потужних комп'ютерів, розвинені інтернет технології, мобільний зв'язок, що було непросто уявити 10-15 років тому. Ті, що змінюють світогляд розробки наноіндустрії через 10-15 років будуть такими ж смішними і наївними, як модеми, комп'ютери, і телефони початку 90-х років.

Активне застосування нанотехнологій змінить саме поняття про речовину, як комп'ютери та комп'ютерні мережі свого часу змінили уявлення про інформацію. Завданням наноіндустрії є не створення принципово нових матеріалів, а вихід вже наявних на вищий щабель якості і технологічності за рахунок зміни їх властивостей на молекулярному рівні. Комп'ютери та мережеві технології підготували відмінний грунт для нанотехнологічної хвилі. Нанотехнології змінять світ. Але не можна сказати, що цей світ буде краще або гірше за попередній - просто він буде іншим.

І хоча широке застосування продуктів наноіндустрії ще занадто дорогим, продукція "UltraDiamond" є винятком. Завдяки нашому ноу-хау, Ви маєте можливість використовувати переваги нанотехнологій у Вашому повсякденному житті прямо зараз і за доступною ціною.

Склад

Назва "UltraDiamond" складається з двох слів: "ultra" - «понад» або «вкрай», і "diamond" - в перекладі з англійської «алмаз». Алмази понад малих розмірів - один з основних компонентів продукту, який грає найважливішу роль в зниженні тертя і кардинально змінює уявлення про зношування.

До складу продукції "UltraDiamond" входять дві основні складові:

ультрадисперсні алмази - 1 г (16%);
фулерени - 5 г (84%).

Увага! Продукція "UltraDiamond" не містить металокерамічних компонентів!

Ультрадисперсні алмази
Ультрадисперсні алмази (синтетичні алмази ультра-малих розмірів - 2-3 нанометра) проникають в поверхневий шар металу і заповнюють нерівності в місцях тертя, тим самим значно зміцнюючи його структуру. В результаті цього відбувається заміна тертя металу об метал на тертя алмазу про алмаз - виникає ефект «алмазного підшипника».

Ультрадисперсні алмази забезпечують ідеальну підгонку деталей і суттєво полегшують тертя. Це дозволяє замінити ефект тертя ковзання тертям кочення. Концентрація ультрадисперсних алмазів може досягати 20-25 трильйонів на площі масляної плівки в 1 см². Важливо відзначити, що в процесі роботи продукції "UltraDiamond" ефект «абразив» відсутній, так як порогом «абразивности» є розмір алмаза в 10 нанометрів і вище. Отже, вони не можуть завдати будь-яких ушкоджень в процесі тертя.

Фулерени
Фулерени - це особливий молекулярний стан вуглецю. Молекули фулеренів представляють собою порожні сферичні утворення, поверхня яких нагадує футбольний м'яч і утворена правильними п'яти і шестигранниками, які складаються з атомів вуглецю. Ця недавно відкрита форма вуглецю займає місце між вже добре відомими - графітом і алмазом. Завдяки своїм властивостям, фулерени притягують до себе молекули мастила, що дозволяє створити ідеальну мастильну плівку (подібно кольчузі) і «підживити» мастило чистим вуглецем, що утворюється з молекул фулеренів. Це ідеально захищає мастило і істотно продовжує термін його ефективної роботи. Мастильна плівка, «натягнута» на фуллереновой основі стає в багато разів міцніше.

Принцип роботи

При збільшенні в мільйон разів будь-яке, навіть на перший погляд ідеально рівне, покриття має мікрорельєф. У процесі тертя виступ мікрорельєфу однієї деталі зачіпає виступ іншої деталі. В результаті цього відбувається відкол одного з виступів, в момент якого на соті долі секунди істотно піднімається температура поверхонь, що труться. При такій температурі вигорають всі добавки і модифікатори, присутні в мастилі. Продукція "UltraDiamond" значно зменшує появу подібних мікровідколів завдяки «алмазному підшипнику» і мастильної плівці, натягнутою між фулеренами. Лабораторні дослідження показали, що використання продукції "UltraDiamond" дозволяє знизити кількість мікровідколів (один з основних факторів зносу деталі) в 3-4 рази. В результаті цього в мастилі істотно зменшується кількість шкідливих продуктів зносу і згоряння (якщо продукт використовується в двигуні внутрішнього згоряння). Як наслідок, мастило зберігає свої властивості на більш тривалий період часу. При використанні алмазо-фуллереновой присадки для мастил "UltraDiamond" в автомобілі повільніше засмічується масляний фільтр. Також лабораторно підтверджено, що використання її в двигуні внутрішнього згоряння допомагає зберегти корисні властивості мастила протягом 50 000 км пробігу.

Продукція "UltraDiamond" не впливає на хімічний склад мастила, змінюючи тільки її фізичні властивості. Це дуже важливо, тому що в іншому випадку це могло б привести до виходу механізму з ладу. Вона працює на молекулярному рівні поверхневого шару металу. За рахунок нашарування «алмазного підшипника» відбувається відновлення зношених поверхонь деталей на ділянках, пошкоджених в результаті тертя. "UltraDiamond" - це відмінний продукт нанотехнологій і приклад найбільш передового і ефективного вирішення завдання збільшення ККД, моторесурсу вузлів і агрегатів, зниження шуму і рівня вібрації будь-якого механізму, економії енергоресурсів і витратних матеріалів, а також поліпшення екологічної ситуації на планеті.

У разі використання в автомобілі алмазо-фуллеренової присадки для мастил і змазок "UltraDiamond" забезпечує яскраво виражений захисний ефект при роботі двигуна в екстремальних умовах (різка зміна навантаження, відсутність охолоджуючої рідини, відсутність масла, робота на паливі, октанове число якого нижче паспортного, « холодний »запуск двигуна і т. п.)

Ефект від застосування спостерігається після пробігу в 500-1000 км. Ідеальний приробіток тертьових поверхонь відбувається при пробігу в 1500-2000 км, після чого ці ефекти носять явний і відчутний характер.

Застосування алмазо-фуллеренової присадки для мастил "UltraDiamond" дозволяє практично повністю зупинити зношування, підняти компресію, зменшити шум, повернути двигуну нормальний режим роботи і  характеристики потужності. При істотному зношенні автомобіля ефект від застосування, можливо, буде менш відчутним, однак це все одно призведе до поліпшення робочих характеристик вузлів і агрегатів.